Spausdinti Siųsti nuorodą

Direktorių atsakomybė

Mes konsultuojame dėl visų formų tyrimų dėl bendrovių sukčiavimo, kai individualus asmuo ar bendrovė padaro kažką nesąžiningo ir neteisėtai gauna ekonominės naudos. Konkrečiau, mes teikiame teisinę pagalbą visoms suinteresuotosioms šalims, kai yra iškeliamas direktoriaus atsakomybės klausimas:

Žinios ir patirtis

Pagrindinės Lietuvos bendrovės direktoriaus pareigos

Direktorius privalo elgtis taip, kaip geriausia bendrovei, su deramu kompetencijos lygiu. Aiškios pagrindinės Lietuvos bendrovės direktoriaus pareigos yra šios:

Paprastai, direktorius yra tiesiogiai pavaldus bendrovės direktorių tarybai (jei tokia sudaryta) arba akcininkams (jei direktorių taryba nesudaryta). Vis dėlto, tam tikromis aplinkybėmis, kai bendrovė negali įvykdyti savo įsipareigojimų, direktorius taip pat gali tapti atsakingas bendrovės kreditoriams. Direktorius privalo būti aktyvesnis, kai bendrovė susiduria su finansiniais sunkumais, ypač kai ji negali įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų, pradelstos sumos yra per didelės, kita. Lietuvos precedentinė teisė vystosi ir direktoriui įmanoma užsitraukti atsakomybę net tada, jei asmuo nebuvo paskirtas direktoriumi, bet vykdė bendrovės valdymo kontrolę.

Generalinio direktoriaus atsakomybė padidinus nemokumą

Pagal Lietuvos nemokumo įstatymus, direktorius privalo pateikti prašymą dėl bendrovės nemokumo paskelbimo, kuri negali įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų, arba pranešė kreditoriams, kad neįvykdys savo finansinių įsipareigojimų. Bendrovės vadovas yra atsakingas už kreditorių patirtą žalą, bendrovei pavėlavus pateikti prašymą inicijuoti bankroto procedūras. Įprastai, bankroto administratorius peržiūri bendrovės dokumentus ir pareiškia, jeigu direktorius ar direktorė netinkamai teikė dokumentus teismui dėl bankroto procedūrų inicijavimo.

Asmeninė atsakomybė dėl nuostolių

Pagal Lietuvos bendrovių įstatymą, direktorius nėra eilinis darbuotojas, bet asmuo, kuriam yra suteikta tam tikra veiksmų laisvė veikti bendrovės vardu. Vykdydamas jos pareigas, bendrovės vadovas privalo atlikti savo pareigas sąžiningai ir atsižvelgdamas į steigimo dokumentus bei akcininkų susirinkimų nutarimus.

Vis dėlto, Lietuvos teismų praktika išlaiko siaurą aiškinimą: generalinis direktorius netampa asmeniškai atsakingas už komerciškai pagrįstų, bet rizikingų, sprendimų priėmimą.

ŠULIJA PARTNERS LAW FIRM VILNIUS, reg. nr. 302663221. Jogailos g. 11, VILNIUS, LT-01116, Lietuva. Faks.: +370 52051926. El. paštas: info@SulijaPartners.com

Kontaktai | Turinys | Pažink savo klientą | Privatumo politika | Pasiteiravimui | Nuorodos | Standartinės sąlygos | Advokatų reklama | Autorių teisės Į viršų