Spausdinti Siųsti nuorodą

Bendrovių likvidavimas

Mes teikiame informaciją visais bendrovės likvidavimo etapais: mes paruošiame likvidavimui reikalingus bendrovės dokumentus, padedame informuojant viešąjį registrą, mokesčių institucijas, padedame bendrovei tvarkant visų neįvykdytų teisinių įsipareigojimą padengimą ir kitaip užtikriname likvidavimo proceso reikalavimų laikymąsi.

Visas Lietuvos bendrovės likvidavimo procesas gali užtrukti nuo vieno mėnesio iki vienerių metų. Tai priklauso nuo bendrovės dydžio, finansinės būklės, nuo to, ar mokesčių institucijos nusprendžia peržiūrėti bendrovės įrašus.

Žinios ir patirtis

Lietuvos teisė netaiko jokių konkrečių reikalavimų, kurių reikia laikytis siekiant inicijuoti bendrovės likvidavimo procesą. Vis dėlto, rekomenduojama peržiūrėti, ar bendrovės metinės finansinės ataskaitos buvo tinkamai pateiktos Juridinių Asmenų Registrui, ar bet kokios pavėluotos mokesčių deklaracijos buvo paruoštos ir pateiktos atitinkamoms mokesčių institucijoms, peržiūrėti komercines sutartis ir apsvarstyti, ar kokie nors verslo partneriai gali pradėti teisines gynybas ir reikalavimus dėl žalos atlyginimo dėl pirmalaikio atitinkamų komercinių sutarčių nutraukimo.

Pradiniai žingsniai

Turi įvykti akcininkų susirinkimas, kuriame priimamas nutarimas likviduoti juridinį asmenį ir paskirti likvidatorių (ar likvidacinę komisiją). Su likvidatoriumi turi būti pasirašyta paslaugų teikimo sutartis. Likvidatorius turi nustatyti bendrovės balansą likvidavimo laikotarpio pradžios dieną. Be to, privaloma viešai paskelbti apie likviduojamą bendrovę ir informuoti Juridinių Asmenų Registrą apie sprendimą likviduoti bendrovę. Šitaip bendrovė įgyja likviduojamos bendrovės statusą.

Mokestinis patikrinimas

Mokesčių institucijos gali įgyvendinti likviduojamo juridinio asmens oficialų tyrimą. Toks oficialus tyrimas vykdomas ne visada ir priklauso nuo bendrovės veiklos, veiklos laikotarpio ilgio, tokio juridinio asmens mokestinių įsipareigojimų, laisvų mokesčių institucijų žmogiškųjų išteklių etc. 

Darbo sutarčių nutraukimas

Likvidavimo laikotarpiu darbo sutartys turi būti nutrauktos ir visi mokėjimai, susiję su darbo sutartimi, socialiniu ir sveikatos draudimu, baudomis ir pan., turi būti sumokėti. Darbuotojams turi būti sumokėtas ne tik darbo užmokesčio balansas, kompensuojant už neišnaudotą kasmetinių atostogų laiką, bet kiekvienas darbuotojas, atleistas dėl likvidavimo, taip pat turi teisę į išeitinę išmoką, kurios suma yra jo vidutinis mėnesinis atlyginimas, atsižvelgiant į to darbuotojo nenutrūkstamą tarnybos trukmę toje darbovietėje. 

Galutiniai žingsniai

Prieš bendrovės panaikinimą iš viešojo registro, bendrovės likvidatorius privalo įvykdyti šiuos veiksmus:

ŠULIJA PARTNERS LAW FIRM VILNIUS, reg. nr. 302663221. Jogailos g. 11, VILNIUS, LT-01116, Lietuva. Faks.: +370 52051926. El. paštas: info@SulijaPartners.com

Kontaktai | Turinys | Pažink savo klientą | Privatumo politika | Pasiteiravimui | Nuorodos | Standartinės sąlygos | Advokatų reklama | Autorių teisės Į viršų